Články autora MUDr. Kateřina Formánková

.

Homeopatika a léčba obezity

Nadváha a obezita se stala v posledních letech obrovským problémem zejména v rozvinutých částech zeměkoule. Homeopatika vám mohou pomoci v bojí s nadváhou.

Zánět spojivek a homeopatie

Zánětem spojivek se rozumí zánětlivé onemocnění oční spojivky. Homeopatie může pomoci šetrnou cestou zánět odstranit.

Homeopatie a bolest zubů

Bolestmi zubů si prošel každý z nás a každý si jistě dobře vzpomene, jak je bolest zubů nepříjemná.

Homeopatie a hlasivky

Podzim a zima s sebou přináší chlad, vlhko a mnoho nejrůznějších původců respiračních onemocnění. To vše může působit na hlasivky. Homeopatie může podpořit vaši imunitu.

Impetigo a jeho homeopatická léčba

Impetigo je odborné označení pro infekční kožní nemoc, která je způsobena streptokoky a stafylokoky. Přečtěte si, jak s touto nemocí bojovat s pomocí homeopatik.

Nespavost a problémy se spánkem

Nespavost je stále častější příčinou návštěvy lékaře. Často je na vině náš uspěchaný způsob života, kdy nepravidelnost spánkového režimu a stres. Homeopatie vám může pomoci s nespavostí zatočit.

Příprava na operaci

Operační výkon je pro lidský organismus bezpochyby vždy zátěží. Homeopatické přípravky vám pomohou překonat možné komplikace a posílit organismus.

Zánět močových cest a močového měchýře

Zánět močových cest je velmi nepříjemné onemocnění. Homeopatie vám pomůže rychle se zbavit zánětu. Přečtěte si, jaké léky vám pomohou.

Elektroakupunktura

Elektroakupunktura je neinvazivní metoda, v rámci které nejsou akupunkturní body stimulovány jehličkami, nýbrž jemnou elektronickou pulzací. Přečtěte si o této novince víc.

Vše o homeopatii

Homeopatie patří mezi pilíře alternativní medicíny, která se v poslední době těší stále větší pozornosti a oblibě a to jak ze strany veřejnosti, tak i ze strany lékařů.

Homeopatické léky

Homeopatický lék je vhodnou alternativou klasických léků celé řady onemocnění a obtíží. Informujte se o možnostech homeopatik.

Encyklopedie homeopatik rostlinného původu

Homeopatie disponuje celou škálou účinných homeopatických léků, které jsou původu rostlinného, minerálního či živočišného.

Encyklopedie homeopatik minerálního původu

Jedná se o skupinu anorganických látek definovaných přesným chemickým složením. Mnohé z těchto látek mají využití i v průmyslu či jinde, zde se ale na ně podíváme z hlediska použití v homeopatii.

Homeopatie a zvýšený cholesterol

Cholesterol je pro lidské tělo nezbytný. Ale čeho je moc, toho je příliš. Přečtěte si, jak Vám může pomoci homeopatie.

Encyklopedie homeopatik živočišného původu

Několik příkladů nejpoužívanějších homeopatik živočišného původu.