Zánět spojivek a homeopatie

17.04.12 | autor MUDr. Kateřina Formánková

Zánětem spojivek se rozumí zánětlivé onemocnění oční spojivky. Zánět můžeme rozdělit do dvou základních typů: infekční a alergický. Klasickými příznaky zánětu je zarudnutí spojivky, dále pálení či pocit cizího tělesa v oku či nadměrná lakrimace – slzení. Infekce postihující spojivku může mít původ bakteriální či virový. Alergie mohou být způsobeny kosmetikou, líčením či např. přítomností kontaktních čoček.

Oko je velmi citlivým orgánem, a proto je při každém problému vhodné navštívit očního lékaře. Bakteriální infekce je nutné léčit antibiotiky, ale pro rychlé zklidnění a hojení spojivek může pomoci homeopatická léčba. Při zánětech spojivky se používají homeopatika: Beladonna (zarudlé spojivky, bolest a světloplachost), Pulsatilla (bíložlutá sekrece z oka), Kalium bichromicum (žlutozelená sekrece z oka s tvorbou krust) a Euphrasia (pocit písku v očích). Tato homeopatika pomáhají při infekčním zánětu spojivek , alergické záněty pak léčíme podáváním homeopatika Poumon histamine, který se podává v podstatě u jakýchkoliv alergických obtíží.

Suchost očí a její homeopatická léčba

Suchost očí je způsobena zejména nedostatečnou tvorbou slz v slzných žlázách oka, které mohou být zničeny zánětem, nádorem, autoimunitním procesem atd. Někdy však dochází k snížení jejich funkce a nedostatečné tvorbě slz stárnutím. Slzy tvoří důležitý ochranný film na povrchu oka, mají antibakteriální účinky, oplachují oko a zbavují ho nečistot. Léčba spočívá buď v aplikaci umělých slz nebo můžeme použít homeopatické léky. Voleným homeopatikem je v tomto případě Belladona, která suchost očí či sliznic účinně léčí.

.
Líbil se vám článek?

Témata článku

Partneři sekce

Partnerem rubriky je BOIRON, největší světový výrobce homeopatických přípravků. BOIRON nezodpovídá za obsah zde uvedených příspěvků.

Přečtěte si také