Homeopatie

Homeopatické léky na rýmu a kašel

Rýma a kašel patří k nemocím, které se téměř každému dospělému, o dětech ani nemluvě, vrací rok co rok. Jistě máte za ta léta své osvědčené prostředky. Tento článek může obohatit váš arzenál na léčení rýmy a kašle o homeopatické léky. Velmi přehledně jejich názvy a použití shrnula MUDr. Ilona...

Homeopatické léky při únavě

Máte za sebou období, kdy jste neposlouchali varovné signály těla, nedopřáli si pravidelný odpočinek a najednou máte problémy s usínáním, ráno se probouzíte již unavení, jste podráždění nebo vás bolí hlava? Paní doktorka Formánková připravila pěkný přehled homeopatických léků, které by vám mohly...

Praktické rady pro podzimní virózy

Podzim s sebou přináší krásné barvy, vůni čerstvého vzduchu, ale i ranní mlhy, vlhkost a bláto. Lidé tráví více času v uzavřených prostorách, jako jsou školy, kanceláře, supermarkety i prostředky hromadné dopravy.

Pomoc při nadýmání

K vyloučení nějaké závažnější příčiny způsobující nadýmání je nutné provést základní laboratorní vyšetření, vyšetření ultrazvukem, endoskopii...

Máte jizvu a nevíte, jak se jí zbavit?

Pacient, kterému se na kůži vytvoří po zranění nebo i po očkování jizvy – ztluštělé, vystouplé nad povrch kůže má problém.

Špatné trávení

Máte potíže s trávením a nechcete řešit své trápení pomocí klasické medicíny? Trávicí potíže postihují zejména v dospělosti a v seniorském věku spoustu lidí. Každému z nás se někdy stalo, že snědl něco špatného a jeho tělu nevhodná potrava moc „nesedla“.

Jarní únava

Cítíte se s blížícím se jarem unavení, bez energie, vyčerpaní psychicky i fyzicky? Pak nejspíš trpíte jarní únavou. Není to nic neobvyklého.

Léto… čas pro Arniku!

Ptáte se proč právě pro Arniku? Odpověď je jednoduchá. Homeopatický lék Arnika Montana je skvělým pomocníkem při léčbě úrazů či namožených svalů. No a právě v létě, v čase dovolených, se snažíme sportovat co nejvíce.

Vyhoření? Zastavte ho dřív, než přijdou zdravotní potíže

Cítíte vyčerpání? Nejenom fyzické ale i psychické? Nemáte z ničeho radost, ploužíte se jako tělo bez duše a máte pocit, že už nevíte kudy kam? Možná trpíte syndromem vyhoření. Nečekejte, až přejde a začněte se sebou rychle něco dělat.

Jak urychlit detoxikaci organismu?

S počátkem jara odhazujeme svršky a po dlouhé zimě přemýšlíme, jak vyčistit a osvěžit své tělo. Přemýšlíme, jak detoxikovat organismus. Návodů, jakou cestou se vydat je spousta.

Jaro, léto… čas pro Arniku!

Ptáte se proč právě pro Arniku? Odpověď je jednoduchá. Homeopatický lék Arnika Montana je skvělým pomocníkem při léčbě úrazů či namožených svalů.

Chřipka a nachlazení

Nejčastějším onemocněním chladných podzimních a zimních měsíců je bezesporu chřipka. Homeopatie vám může pomoci při prevenci či při samotné léčbě.

Homeopatie v létě

Homeopatická léčba jako pomoc při mnohých poraněních v letních měsících.

Homeopatika a léčba obezity

Nadváha a obezita se stala v posledních letech obrovským problémem zejména v rozvinutých částech zeměkoule. Homeopatika vám mohou pomoci v bojí s nadváhou.

Zánět spojivek a homeopatie

Zánětem spojivek se rozumí zánětlivé onemocnění oční spojivky. Homeopatie může pomoci šetrnou cestou zánět odstranit.

Homeopatie a bolest zubů

Bolestmi zubů si prošel každý z nás a každý si jistě dobře vzpomene, jak je bolest zubů nepříjemná.

Homeopatie a hlasivky

Podzim a zima s sebou přináší chlad, vlhko a mnoho nejrůznějších původců respiračních onemocnění. To vše může působit na hlasivky. Homeopatie může podpořit vaši imunitu.

Impetigo a jeho homeopatická léčba

Impetigo je odborné označení pro infekční kožní nemoc, která je způsobena streptokoky a stafylokoky. Přečtěte si, jak s touto nemocí bojovat s pomocí homeopatik.

Nespavost a problémy se spánkem

Nespavost je stále častější příčinou návštěvy lékaře. Často je na vině náš uspěchaný způsob života, kdy nepravidelnost spánkového režimu a stres. Homeopatie vám může pomoci s nespavostí zatočit.

Příprava na operaci

Operační výkon je pro lidský organismus bezpochyby vždy zátěží. Homeopatické přípravky vám pomohou překonat možné komplikace a posílit organismus.

Zánět močových cest a močového měchýře

Zánět močových cest je velmi nepříjemné onemocnění. Homeopatie vám pomůže rychle se zbavit zánětu. Přečtěte si, jaké léky vám pomohou.

Elektroakupunktura

Elektroakupunktura je neinvazivní metoda, v rámci které nejsou akupunkturní body stimulovány jehličkami, nýbrž jemnou elektronickou pulzací. Přečtěte si o této novince víc.

Vše o homeopatii

Homeopatie patří mezi pilíře alternativní medicíny, která se v poslední době těší stále větší pozornosti a oblibě a to jak ze strany veřejnosti, tak i ze strany lékařů.

Homeopatické léky

Homeopatický lék je vhodnou alternativou klasických léků celé řady onemocnění a obtíží. Informujte se o možnostech homeopatik.

Encyklopedie homeopatik rostlinného původu

Homeopatie disponuje celou škálou účinných homeopatických léků, které jsou původu rostlinného, minerálního či živočišného.

Encyklopedie homeopatik minerálního původu

Jedná se o skupinu anorganických látek definovaných přesným chemickým složením. Mnohé z těchto látek mají využití i v průmyslu či jinde, zde se ale na ně podíváme z hlediska použití v homeopatii.

Homeopatie a zvýšený cholesterol

Cholesterol je pro lidské tělo nezbytný. Ale čeho je moc, toho je příliš. Přečtěte si, jak Vám může pomoci homeopatie.

Encyklopedie homeopatik živočišného původu

Několik příkladů nejpoužívanějších homeopatik živočišného původu.

Partneři sekce

Partnerem rubriky je BOIRON, největší světový výrobce homeopatických přípravků. BOIRON nezodpovídá za obsah zde uvedených příspěvků.