Homeopatické léky na rýmu a kašel

21.12.15 | autor redakce

Rýma a kašel patří k nemocím, které se téměř každému dospělému, o dětech ani nemluvě, vrací rok co rok. Jistě máte za ta léta své osvědčené prostředky. Tento článek může obohatit váš arzenál na léčení rýmy a kašle o homeopatické léky. Velmi přehledně jejich názvy a použití shrnula MUDr. Ilona Ludvíková, která vedle známých rad o vyloučení mléka a mléčných výrobků ze stravy kvůli zahlenění a o dostatečném přísunu tekutin doporučuje:

Oscillococcinum – první den tři dávky denně a pak jednu dávku denně po tři dny.
Homeopatika volím podle situace: u kýchání a zimomřivosti Nux vomica 9 CH 5 granulí každou hodinu po celý první den infektu, na pocit oteklé celé hlavy Apis mellifica 30 CH ve stejné frekvenci celý první den nebo Lachesis mutus 9 CH denně a k večerní dávce přidávám Pyrogenium 9 CH. Tahle kombinace je opravdu rázná a rychlá. Pouze v případě rýmy kombinované s oparem upřednostním lék Mezereum 15 CH třikrát denně 5 granulí. Rekonvalescence je pak ve znamení léku Kalium phosphoricum 5 CH při únavě s bolestí hlavy nebo Kalium muriaticum 15 CH při přetrvávajícím zahlenění.“

Hodit by se vám mohl i lék Allium cepa. Je indikován při akutních katarech horních cest dýchacích s hojnou a nepříjemnou sekrecí z nosu, které začínají častým kýcháním, rýma je vodnatá, průhledná, kape z nosu po kapkách jako z kohoutku a odírá se nos a horní ret. Výtok z očí je naopak nepálivý a nijak oči nedráždí, i když oči mohou svědit. Rýma se zhoršuje v teplé místnosti a zlepšuje venku, na čerstvém vzduchu (neplatí v pylové sezóně).

Katar může být provázen chraplavým kašlem, který je způsoben škrábáním v hrtanu. Kašel je bolestivý – nemocný si drží při kašli krk a může mít i pocit těžké hlavy.

Dávkování: 9 CH, 5 granulí, opakovaně každou hodinu, postupně vysazovat.

Věřím, že mezi uvedenými léky najdete ten, který vám při léčení rýmy a kašle pomůže.

Lucie Nestrašilová
šéfredaktorka Svět homeopatie.cz

Výstřižek.PNGVýstřižek.PNG
PET6cdcc2_plavky.jpgPET6cdcc2_plavky.jpg
.
Líbil se vám článek?

Témata článku

Váš příspěvek
Terkel2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.15 08:50
kašel

Mě a manželovi na kašel pomáhají pastilky HERBALMED s jitrocelem, mateřídouškou a dalšíma cca20 bylinkami. Chuťově jsou příjemné, řádně protáhnou a kašel se vytratí :dance: :potlesk:

Vložit nový komentář

Partneři sekce

Partnerem rubriky je BOIRON, největší světový výrobce homeopatických přípravků. BOIRON nezodpovídá za obsah zde uvedených příspěvků.