Homeopatické léky při únavě

03.12.15 | autor redakce

Máte za sebou období, kdy jste neposlouchali varovné signály těla, nedopřáli si pravidelný odpočinek a najednou máte problémy s usínáním, ráno se probouzíte již unavení, jste podráždění nebo vás bolí hlava? Paní doktorka Formánková připravila pěkný přehled homeopatických léků, které by vám mohly pomoci. Vyberte ten, který nejvíce odpovídá vašim symptomům, případně se poraďte se svým homeopatem.

Nux vomica 15 CH
Pacient je přepracovaný, unavený, často v noci špatně spí, budí se kolem 4. hodiny ráno. Nesnáší, když mu někdo odporuje, zpravidla má trávicí potíže, snadno se rozčílí. Nesnáší průvan, po ránu někdy kýchá. Pije hodně kávy, eventuálně kouří, dopuje se vitamínovými přípravky, aby tzv. vydržel nadměrnou zátěž. Rád si dá i sklenku alkoholu.
Dávkování: 3× denně 5 granulí

Argentum nitricum 15 CH
Tento typ člověka je uspěchaný, stále má pocit, že něco nestíhá. Často má při psychické zátěži průjem, nebo chodí opakovaně močit. Je velmi neklidný, je stále v pohybu, začne více projektů, ale má problém dotáhnout práci do konce. Neklid a nervozita se zlepšuje sladkými pokrmy a sladkostmi, které ho uklidňují.
Dávkování: 3× denně 5 granulí

Ferrum phosphoricum 15 CH
Tento typ je neustále v práci, dokonce se mu i v noci zdají pracovní sny. Velmi často se jedná o těžší fyzickou práci. Má rád zbraně, čte si o válečných taženích. Bývá fyzicky unavený, po námaze mívá teplotu do 38 °C. Může trpět opakovaným krvácením z nosu nebo chudokrevností. Mívá rád rajčata.
Dávkování: 3× denně 5 granulí

Cuprum metallicum 15 CH
Pacient má pocit, že musí všem maximálně vyhovět, a proto se snaží pracovat až za hranice svých sil. Dochází pak často k tomu, že se přepíná. Z toho pramení nejrůznější křeče – například bolesti břicha, chrapot, tiky, křečovitý kašel, křeče v dolních končetinách zejména v noci, škytavka apod.
Dávkování: 3× denně 5 granulí

Baryta carbonica 15 CH – na recept
Jedná se o pacienta už přepracovaného, který je vlivem přepracování velmi otupělý, má pocit, že mu to nemyslí, že si nic nepamatuje. Je reálně zpomalený, všechno mu trvá mnohem déle než předtím, má celou řadu strachů. Bojí se své nedostatečnosti, výsměchu, většího množství lidí, apod.
Dávkování: 3× denně 5 granulí

Phosphoricum acidum 15 CH
Lék je vhodný pro pacienty, kteří jsou velmi unaveni po nějaké nadměrné psychické zátěži – např. studenti, kteří mají státnice. Nebo to může být únava po velkém citovém traumatu, jako je např. rozvod. Únava je fyzická i psychická s pocity slabosti a zhoršenou pamětí.
Dávkování: 3× denně 5 granulí

Lucie Nestrašilová
šéfredaktorka Svět homeopatie.cz

.
Líbil se vám článek?

Témata článku

Partneři sekce

Partnerem rubriky je BOIRON, největší světový výrobce homeopatických přípravků. BOIRON nezodpovídá za obsah zde uvedených příspěvků.