Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zánět šlach ruky

dudlikovka se ptá 19.05.10

Dobrý den,

již rok jezdím po různých vyšetřeních a zatím jsem nedostala žádnou uspokojující odpověď. Ze začátku mě začal bolet palec pravé ruky a zápěstí. Nemohla jsem tou rukou skoro nic dělat. Lékař mi dal na tři týdny sádru s tím, že mám zánět. Po třech týdnech bolest neustávala. Byla jsem poslána na rehabilitaci, která mi ale nepomáhala.

Postupně se mi ruka začala zhoršovat. V současné době v ní nemám sílu a nemůžu dát ruku v pěst. Do toho se mi přidalo i rameno. Předtím jsem pociťovala bolesti pouze při námaze, nyní mám bolesti i v klidu.

Dále jsem absolvovala sono, které prokázalo TOS s poklesem průtoku, ale přetrvávajícím trifázickým signálem. Magnetická rezonance byla v pořádku. Pouze ukázala, že mám chondrosu páteře (disk C5,6) s nepatrným odtlačením páteřních obalů. Byla jsem tedy poslána na rehabilitaci. Na ní mi byla prováděna mobilizace žeber a ruky, ale bohužel bez známky zlepšení.

Absolvovala jsem i cévní a revmatologické vyšetření, vše bylo v pořádku. Chtěla bych se tedy zeptat, co by mohlo být příčinou? Posledním panem doktorem bylo pouze řečeno, že to nic není a jsem v pořádku. Jsem pouze pacient, ale tento jeho závěr se mi zdá trochu zvláštní, proto bych ráda slyšela i jiný názor.

Děkuji za odpověď, G. D.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 20.05.10

Dobry den,

muze se take jednat o syndrom karpalniho tunelu. Zvlaste pokud pracujete manualne se zvysenou zatezi na tuto oblast. Nadmerne vystavovani chladu, nebo se muze skutecne jednat o chronicky probihajici zanet. Nezbyva nez zkusit navstivit jineho lekare, nejlepe specialistu na oblast ruky.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.