Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Špatné usínání

monika 25 se ptá 19.05.10

Dobrý den,

ráda bych se zeptala. Už asi měsíc špatně spím a probouzím se s pocitem, že nemohu dýchat. Vyvrcholilo to tím, že už jsem si nemohla ani lehnout, protože jsem měla svírání na prsou. Krev mám v pořádku. Může to být kvůli nervům? Třeba roztroušená skleróza? V rodině jsme jí ale neměli.

Občas si nemohu vzpomenout, zda jsem něco udělala nebo ne (dám třeba dceři svačinu a pak si nejsem jistá, jestli jsem to udělala). Všichni říkají, že to jsou nervy - mám před svatbou, moc nám to někteří lidé neulehčují a já mám strach.

Přes den je vše v pořádku, ale když si jdu lehnout, mám strach, že neusnu. Nevíte, co mám dělat, aby moje problémy zmizely?

Děkuji, Š.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 24.07.10

Dobrý den,

pokud tipuji správně, jste mladý člověk a se srdcem jste se neléčila a problémy s ním tedy nemáte. Míváte problémy i při fyzické zátěži? Na roztroušenou sklerózu teď zapomeňte a zkuste se nějakým způsobem zbavit stresu, který se kolem Vás vysktuje. Dělejte nějaký sport, aby se Vám v těle rozproudily endorfiny. Pokud se stav nelepší navštivte lékaře, který Vám předepíše léky.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.