Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Léky na chudokrevnost

Irena191 se ptá 19.05.10

Dobrý den,

v dětství a v těhotenství (25let) jsem byla chudokrevná a brala jsem železo. Teď je mi 37 let a znovu mi lékařka zjistila, že jsem chudokrevná a už 9 měsíců beru Sorbifer durules 2× denně. Po testech ho prý budu brát déle.

Mám nižší tlak, asi 4 měsíce se mi občas hůř dýchá,mám tlak na hrudi a občas mám tlak i v hlavě, která se mi i motá. Už jsem to samozřejmě říkala lékařce, ale ta říkala, že to je stres. Stres samozřejmě mám, ale předtím mi nic nedělal - až když jsem 14 dní nebrala Sorbifer durules, ale prý to je souhra náhod. Teď ho beru a stavy jsou stejné.

Už se to stává i ráno, když jsem v podstatě v klidu. Jezdím na kole - pak je to celkem lepší, ale pak jsem zase unavená a nestíhám ostatní povinnosti. Anémii prý nemám. Chci se jenom zeptat, jestli to opravdu je jenom stres nebo to můžou být příznaky něčeho jiného?

Asi stárnu a už to všechno tak nezvládám.
Předem Vám děkuji za odpověď, N.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 24.07.10

Dobrý den,

stres je důvodem mnoha psychických a somatických onemocenění, proto by se nebylo čemu divit pokud by příčinou Vašich problémů byl právě on. V úvahu by mohla přijít také anemie, nedostatek železa nebo vitamínů.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.