Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Vyrážka na penisu po pohlavním styku

vekov se ptá 18.05.10

Dobrý den,

s přítelem máme problém. Už to řešíme asi 3 měsíce a zatím bez jakéhokoli úspěchu. Vždy po pohlavním styku se příteli objeví na penisu a v okolí (šourek občas i třísla) taková vyrážka. Vypadá to jako kopřivka. Když použijeme prezervativ, tak pupínky nejsou přímo na penise, ale v okolí - tam kde kondom již není - u kořene penisu, podbřišek. Vyrážka vždy za 3-5 dní zmizí, ale při dalším milování se zase objeví.

Byla jsem na kontrole u gynekoložky, kde jsem jí to řekla. Udělala mi udělala výtěr (MOP), kde se nic nenašlo. Tudíž žádný zánět bych mít neměla. Mohu se zeptat, zda cyklus může mít vliv na výsledky MOP - vliv? Jestli teď, když mě doktorka brala výtěr po menstruaci, by měla stejný výsledek i před menstruací? Domníváme se že nám problémy začaly asi v době, kdy jsem já prodělala zánět močových cest (asi před 3 měsíci). V některých případech to mívá prý souvislost?

Přítel byl s vyrážkou u kožní, kde mu předepsali prášky Zodac a mastičku Locoid 0,1%. Mastička mu vždy velmi pomůže. A vyrážka se uklidní. Také jsem mu koupila mastičku Canesten, který ovšem vůbec nezabírá.

Moc prosím o radu. Co s tím máme dělat? Také jsme se dočetli, že pokud se nějakým způsobem u nějakých pohlavních obtíží neřeší problém tak jak má, že může problém vést až k neplodnosti. Je to možné? Úplně nás to vyděsilo.

Děkujeme za odpověď

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 20.07.10

Dobry den,

vysledky MOP jsou v jednotlivych fazich cyklu ponekud rozdilne. To by se vsak nemelo tykat infekce. Nezbyva nez znovu navstivit lekare a ujistit se skutecne o tom, ze jiz zadnou infekci nemate. Zvlaste pokud jste vysledovali objeveni se priznaku po problemech ktere popisujete. O neplodnosti bych takto otevrene zatim nehovoril, neni k tomu zatim zadny duvod.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.