Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zápal plic - doléčení

OD.Soňa se ptá 18.05.10

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o radu. Už 4 týdny se doma léčím se zápalem plic, který mi byl odhalen až skoro po dvou týdnech, kdy jsem měla vysoké horečky. Doktoři stále opakují, že je atypický. Vystřídala jsem 3 druhy antibiotik (a další léky), která už jsem dobrala. Po dnešní kontrole na plicním jsem byla uklidněna, že z 90% je to v pořádku. Na doléčení jsem dostala ještě Atrovent N (3× denně 3 vdechy) a Ecobec (3× denně 2 vdechy). Bohužel jsem asi přeslechla, jak to mám užívat. Můžete mi poradit?

Zdá se mi divné, abych používala oba přípravky zároveň. Vdechnu Atrovent a za chvíli Ecobec nebo mám dobrat jeden a pak pokračovat dalším přípravkem? Také se přiznám, že užívání Ecobecu se mi vůbec nelíbí. Nechci si dávat kortikoidy, když nejsem astmatik - už tak mi bylo předepsáno všechno možné. Můžete mi říct, jestli je možné, abych kvůli zápalu plic byla v budoucnu ohrožena astmatem?

Děkuji za odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 20.07.10

Dobry den Sono,

davkovani Atrovent N by melo byt uzpusobeno Vasi individualni potrebe. Intervaly mezi jednotlivymi davkami leku Ecobec by mely byt aspon 4 hodiny. Pripravky se maji uzivat po porade s lekarem. V pripade nejasnosti mu zavolejte a ujistete se.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.