Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest žaludku a nadýmání

Missy_X se ptá 08.06.10

Dobrý den,

trpím neurčitými bolestmi břicha - přesněji mezi žebry, přicházející spíše ve večerních hodinách nebo po větším množství jídla. Začalo to asi někdy kolem ledna tohoto roku, lékaři mi konstatovali po rozboru krve a prohmatávání gastritidu.

Dostala jsem dietu a nějaký sirup proti bolesti, ale tím to pro ně uhaslo. Nemoc o sobě na pár týdnů nedala vědět, zhruba v polovině února to začalo nanovo, v posledním měsíci se můj zdravotní stav zhoršuje, trpím tupou bodavou bolestí v oblasti žaludku, která je občas opravdu k nevydržení, občas i pícháním pod levým žebrem a citlivějším srdečním tlukotem po celém břiše od žaludku přes střeva - prostě všude na dotek cítím tlukot, při výdechu doslova „cítím srdce v břiše“.

Trpím pocením, bolestmi svalů a celého těla, bolestí žaludku, bolestí spánků někdy i hodně silnou bolesti hlavy, nadýmáním a občasnou plynatostí. U lékaře mi dělaly test na Helicobactera, ale byl negativní, krev také v normě. Nyní jsem objednaná na 1.7 na sono žaludku, ale tak nějak cítím, že na nic nepřijdou. Co mi doporučujete Vy?

Předem moc děkuji za odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 06.08.10

Dobrý den,

sono je užitečná věc. Možná bych ještě doporučil gastroskopické vyšetření žaludku a jícnu.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.