Vyndání krčních mandlí
Dobrý den,
prosím Vás poradte mi, co dělat, aby se nevracely pravidelné záněty nosohltanu. Jako zpěvačce mi to velmi znepříjemňuje vystupování, protože se mi dost špatně dýchá, při nádechu mě to nutí ke kašlání, jsem zahleněná. Také se dostaví horečky a velké bolesti krku, což mě vždy zmate v tom, že mám angínu, přitom jí nemám, ale nemohu vůbec polykat.
Zvažuji vyndání mandlí, ale jelikož profesionálně zpívám tak nevím, jestli je to ta správná volba.
Děkuji za odpověď. Tereza

Dobrý den Terezo,
v prevenci můžete vyzkoušet udržovat krční krajinu neustále v teple, kloktat speciální vody, nevystavovat se cigaretovému kouři atd. Preventivní vyndání mandlí je na místě, pokud člověka obtěžují neustále se vracející záněty. Na hlas by to nemělo mít žádný efekt.
S pozdravem.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.
© 2021 Vitalion.cz, Napište nám | Podmínky užití | Poučení OOU | Reklama | Mapa webu
Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.