Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Mám knedlík v krku

Lukes se ptá 07.06.10

Dobrý den,

jmenuji se Lukáš, je mi 30, vážím 60kg, měřím 175cm. Mé povolání je lakýrník, které provozuji už desátým rokem. Už asi rok a půl cítím, že v mém krku není všechno, jak má být. Někteří lidé to popisují jako takzvaný knedlík v krku. Těžkopádné polykání je jeho každodenní součástí i lehká ranní nevolnost, ale i během dne.

Veškerá léčba antibiotiky byla doposud neúspěšná. V současné době mám také nižší krevní tlak (105/70) s tím spojené neustálé točení hlavy, afty v ústech, zhoršené dýchání. Na jiném vyšetření jsem dosud nebyl (plicní,krční), proto bych Vás chtěl poprosit o rady, co by mohlo být v mém případě tím největším problémem a čeho bych se měl v budoucnu vyvarovat, popřípadě pokud by jste mi mohli poradit na koho se mám obrátit.

Děkuji s pozdravem Lukáš V.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 06.08.10

Dobrý den Lukáši,

problémů může být celá řada. Měl by jste navštívit praktického lékaře, který Vás odešle ke specialistovi. Je nutno vyloučit onemocnění srdce, žaludku a jícnu a další. Podle toho o co se jedná nadále musíte přizpůsobit svůj životní styl. V tuto chvíli Vám blíže neporadím.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.