Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zánět dutiny ústní

UnknownOne se ptá 23.04.10

Dobrý den,

měl bych otázku: někdy kolem Vánoc jsem začal mít problémy s ústní dutinou - konkrétně se mi na vnitřní straně rtů začala dělat krupička, kterou jsem měl potřebu „okousávat“. Postupem času se tato krupička rozšířila, teď ji mám zejména na vnitřní straně spodního rtu, v celých ústech pak jakoby jizvy, či strupy. Jizvy vypadají jako bych se kousal do tváře. Zhruba od ledna mám nepříjemné pocity v krku (pocit cizího tělesa), na jazyku a na patře vzadu.

Další věc je, že přítelkyně měla, resp. má (já už též) genitální bradavice, které víceméně úspěšně léčíme. Myslel jsem, že je v tom souvislost a utíkal jsem k doktorce.

Bohužel, můj otec měl rakovinu hrtanu, díky tomu mě praktická lékařka nebrala vážně, prý jsem „zbytečně vystrašený“. Doporučila mi pouze vitamín B, který jsem bral a nepomohl. Výsledky krve také nic neprokázaly. Šel jsem tedy na ORL, koukali mi do krku kamerou skrz nos. Prý tam vidí jen lehce podrážděný krk a doporučili mi BIOPAROX. Poté jsem šel na kožní, kde jsem se svěřil i s genitálními bradavicemi. Paní doktorka řekla, že to nic není. Prý kloktat šalvěj.

V současné době se věc má tak, že jsem vyzkoušel BIOPAROX, šalvěj, heřmánek, ústní vody. Nic nepomohlo. Navíc mám popraskanou kůži na rukách (sama od sebe praskne a začne krvácet). Pokud si prstem projedu záhyby mezi tváří a dásní, vytáhnu na prstu takové kousky bílé hmoty, vypadá to jako nitky.

Potřebuji konečně zjistit, co mi je. Za případné postřehy mockrát díky, už jsem bezradný a nevím, ke kterému doktorovi jít, když ze mě dělají všude hypochondra.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 02.05.10

Dobry den,

za zkousku by jiste stalo vzit vzorek a provest kultivaci - jestli pak se nahodou nejedna o kvasinky. Nemel jste problemy s imunitou? Byvate casto nemocny? Nebral jste v posledni dobe nejake leky? Antibiotika ci kortikoidy? Uzivate pravidelne nejake leky? Genitalni bradavice maji virovou pricinu a jsou prenosne z partnera na partnera. Mohou mit take souvislost s postizenou imunitou ale nemusi. Pokud znate v okoli dobreho internistu bylo by vhodne si s nim o Vasich problemech popovidat. Je mi jasne, ze v to mnohdy v CR dost dobre nejde.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.