Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest na průduškách po kouření

milos se ptá 22.04.10

Dobrý den,
je mi 52 let a kouřím již 40 let. Nikdy jsem nebyl silný kuřák, ale kouřím. Poslední měsíce jsem to sice značně omezil, ale mám stále bolesti na levé průdušce. Zatím se to dalo vydržet, ale asi před pár týdny jsem si zapálil a hned po prvním šluku mě ostře píchlo na levé průdušce. Tato bolest někdy přechází přes levé rameno do levé lopatky. Když nekouřím, bolest do tří dnů ustoupí. Jakmile se cítím dobře a zapálím si, okamžitě mě začne prudce bodat na plíci znovu. Proto jsem přestal kouřit a mám strach si zapálit znovu.
K lékaři nemohu, nemám pojištění. Nakašlu ani nic nevykašlávám. Je možné, že se jedná o počátek rakoviny? Nebo je to jiného původu?

Děkuji za odpověď, Miloš, USA

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 19.06.10

Dobry den Milosi,

muze se jednat o problem srdce. Zvlaste pokud mate potize i pri namaze. Take muze byt postizena stena prudusky. At uz zanetem nebo jinym procesem. O nadorove bujeni se nelze takto zhurta vyjadrit, ale samozrejme musime to mit na mysli. Je to nejcastejsi onemocneni muzske populace. Jste bez pojisteni, coz situaci ponekud zhorsuje. Tento stav vyzaduje vysetreni a okamzite zanechani koureni. Zijete v USA sam? Nemate aspon znameho lekare?

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.