Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Po jídle pocit plnosti

Mikron se ptá 22.04.10

Dobrý den,

nedávno jsem prodělal zápal plic, který byl léčen antibotiky. Hned na to jsem měl problém se stolicí - strašně mě pálil konečník. Během léčby jsem zničehonic začal strašně rychle dýchat a nemohl jsem popadnout dech. Tento stav trval asi týden. Do toho mě začala brnět hlava a ruce. Trochu jsem ztrácel vědomí.

Přítelkyně mě odvezla na pohotovost tam mi dali lék na uklidnění a řekli, že jsem se něčeho lekl. Nevím čeho, když jsem byl doma a ležel. Od té doby mám tyto problémy. Pořád mám pocit plnosti v břiše po všem co sním. Převážně mám průjem a když ne, tak světlou stolici a taky mě trochu pálí konečník. Cítím se unavený hned když vstanu. A hlavně mám takové pocity brnění v rukou a jakoby tlak v očích.

Prostě již to nejsem já.Dříve jsem 5 krát v týdnu sportoval. Jsem sice silnější postavy, ale nekouřím, nepiji akorát mám slabost pro sladké. Jsem již dost bezradný.

Za každou odpověd předem moc děkuji.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 19.06.10

Dobry den,

trpite castymi prujmy? Nekolikrat denne? Z toho muzete byt dehydratovan. Leknout jste se ani nemusel, stacila po pouze kratkodobe prohloubene dychani - hyperventilace, ktera obvykle vyvla stav uzkosti, kreci a brneni. Pocit plnosti a problemy z tohoto plynouci je nutno dovysetrit. Nejlepe gastroskopicky po predchozim rozhovoru s praktickym lekarem. Mel jste nekdy krev ve stolici? Toto je take potreba vysetrit. Krev nemusi byt vubec videt a muze se ve stolici vyskytovat.
Navstivte praktickeho lekare.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.