Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Dětská kopřivka

zaplinka se ptá 21.04.10

Dobrý den,

před 5 dny mé 18-leté dceři náhle vyrazila kopřivka - nejprve na nohách a rukách, do druhého dne i na břiše a zádech. Navštívili jsme lékaře, ten jí píchl injekci kalcia a doporučil 3× denně tabletku Dithiadenu. Toto účinkovalo pár hodin, poté došlo k návratu silného svědění.

Další den opět navštívila lékaře, opět jí píchli injekci kalcia a kortikoidu, v Dithiadenu měla pokračovat. V lékárně jsem jí ještě zakoupila mastičku Sudocrem na zmírnění svědivosti. Místo Dithiadenu pak tablety Fenistil 24, ale nic nezabírá. Kopřivka neustupuje, hlavně svědění je silné a velmi nepříjemné.

Prosím poraďte mi, jak postupovat dále, zda si vyžádat doporučení na alergologii (dosud netrpěla na žádnou alergii) nebo navštívit kožního lékaře. Bylo nám řečeno, že příznaky mohou ustupovat i několik dní, ale nevím jak dceři ulevit od té svědivosti. Příčinu kopřivky nevíme.

Děkuji za odpověď, P.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 17.06.10

Dobry den,

ano priznaky mohou opravdu ustupovat i nekolik dni. Nezbyva nez uzivat dane leky a terapii podporit masti s antihistaminiky. Samozrejme i do budoucna by bylo dobre vypatrat co bylo onou pricinou. Navstivte alergologii, kde provedou testy.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.