Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Co na zánět dásní

Syd se ptá 21.04.10

Dobrý den,

se zuby mám celoživotní problémy. Trpím zvýšenou kazivostí i defektním dechem, hodně zubů mám vytrženo, na zbytku můstky, korunky nebo můstky. Vyzkoušel jsem spoustu zubních past, ústních vod - všechno působilo jen chvilku a pocit nevyčištěných zubů trvá stále.

Kouřil jsem cca 35 let. V mládí i v dospělosti jsem měl časté anginy, chřipky, záněty močových cest. V důsledku toho mi byly odňaty ve 22 letech krční mandle a v 51 letech provedeno odstranění nosní sliznice (mukotomie). Po tomto zákroku jsem přestal kouřit.

Paradoxně se mé problémy ještě zhoršily, začaly mi krvácet dásně. Byl jsem u dentální hygienistky, asi dva měsíce si zuby čistím dle jejich pokynů mezizubními kartáčky.
Na levé straně ústní dutiny nahoře i dole mám silně zarudlé až fialově zbarvené dásně.

Měl jsem asi před 2 měsíci „stěhující se“ zánět zubů, kdy mě střídavě bolely krajní poslední stoličky, měl jsem i přitom docela oteklou tvář. Zánět po čase zmizel.
Budu Vám vděčen za radu, informaci i pomoc.

Zdeněk

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 17.06.10

Dobry den,

lecba by se mela sestavat z odborneho a casteho dohledu specialisty. Doplneni vitaminum - predevsim vitaminu C. V prvni fazi je nutno zvladnout techniku cisteni zubu. To je velmi narocne a muze trvat i dost dlouho. Pacient by mel dbat na odstranovani zubniho kamene - to je hlavni cinitel vzniku paradontozy.
Efekt nemusite nutne videt po 2 mesicich, chce to vsak vytrvat.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.