Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zahlenění 3letého

Luci.123456 se ptá 29.11.14

Dobrý den,

jak lze přírodně léčit zahlenění? Ve vaší pořádně jsem četla o léčbě zahlenění jablečným octem s medem. Chci se zeptat zda toto mohu použít u tříletého dítěte.
Má prodělaný zánět středního ucha, už vyléčený. Nyní je bez rýmy, ale mluví jako by měla ucpané dutiny. V noci pochrupkává, jako by měla ucpaný nos, ale nic nevysmrká.
A tak zvláštně polyká. Četla jsem o zadní rýmě. Prosím o nějaký přírodní recept na toto zahleněni. Nechci ji dávat žádnou chemii. Na imunitu dávám beta glukan, rakytník, Biopron Respiron a drcenou chlorelu. A teď nově Sinupret.
Děkuji za jakoukoli radu.

Děkuji
Lucie

MUDr. Magdalena Zách odpovídá 01.12.14

Dobrý den,
s podáváním jablečného octa s medem u malých dětí nemám žádné zkušenosti. U dětí jsem obecně velmi skeptická a nedoporučuji podávat ve větší míře doplňky stravy. RAkytník pak podávat ve formě přírodního sirupu. Mnohdy chronické zahlenění může být projev alergické reakce na některou ze složek potravy.
Budeteli chtít řešit homeopatickou cestou chornickou rýmu, tak pomoci jistě lze, ale je dobré navštívit lékaře homeopata, který probere podrobnou anamnézu.
Zatím jako symptomatickou léčbu můžete podávat kombinaci 2 homeopatik a to Hydrastis 15 ch + Silicea 15 ch, od každého 5 granulí 1× denně. Jeden lék ráno a jeden večer.
S pozdravem

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.