Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Deprese u 12letého

Ana74 se ptá 23.10.14

Dobrý den,

syn trpí depresí, diagnostikováno podle mých odpovědí v testu i jeho odpovědí u psycholožky. Zhoršení ve škole, odmítání do ní chodit, bolesti břicha, únava, zvýšená agresivita, naštvanost, střídání s velkou potřebou se mazlit s matkou, vyhýbání se povinnostem. Syn žije se mnou, k otci dochází 1× za 14 dní na 5 dní v kuse. Občas k němu odmítá chodit, vyvolává spory, chce od něho odvézt domů. Nese těžce špatnou komunikaci mezi mnou a jeho otcem, nyní i napětí doma se současným partnerem, který pro jeho „lajdáctví“ pochopení nemá a ventiluje svoji nelibost k němu i před ním. Bylo nám doporučeno psychiatrické vyšetření s nasazením malé dávky antidepresiv i pro výskyt psychiatrického onemocnění jeho sestry pouze z otcovy strany.

Jsou na to i nějaká homeopatika, která by mu mohla pomoci?

Děkuji za odpověď.
Ana

MUDr. Magdalena Zách odpovídá 26.10.14

Dobrý den,
ve Vašem případě si myslím, že homeopatie je velice vhodnou volbou, jak stabilizovat psychický stav Vašeho syna. Ale cesta je dlouhá a je potřeba, aby se do léčby zapojila celá rodina. Nemyslím nyní užívání homeopatik, ale o pochopení problému. Syn je ve složité situaci.Nyní začíná puberta, střídavá péče v době, kdy si děti uvědomují svoji identitu v rodinném kruhu…
Skutečně se jedná o citlivý a složitý problém a podávat léky na radu po internetu může vést k tomu, že nevybereme ten správný lék a pak bude i pochybnost o účinku homeopatie a to bych nerada. Ve Vašem případě bych vyhledala zkušeného homeopata, nejlépe dětského psychiatra nebo psychologa, který ve své praxi s homeopatií pracuje.
Než však začnete pátrat po homeopatovi, kde jsou i objednací doby někdy dlouhé, tak můžete zkusit podat lék Staphysagria 15 CH 5 granulí denně. Je to lék, kdy dítě vnímá určité ponížení a nepochopení od svého okolí, což je v pubertě často aktuální.
S pozdravem

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.