Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Unavené hlasivky

Darina74 se ptá 24.09.14

Dobrý den,

je mi 40let a už 14 let jsem diabetička 1. typu, píchám si inzulín - 3× denně a jednou na noc. Poslední 2 - 3 roky jsem začala mít problémy s hlasivkami a tento stav se stále zhoršuje. Když delší dobu mluvím, zvlášť když musím mluvit nahlas nebo se směji, hlasivky se mi unaví a celé mě to kolem mandlí bolí.

Samozřejmě jsem hned běžela na ORL, kde mě z rentgenu zjistili jen mírné vybočení jedné z hlasivek. Na to mi pomáhá hlasové cvičení (hmmm), ale jinak se žádná abnormalita neobjevila. Paní doktorka nevěděla, co se mnou, a tak jsem absolvovala inhalace, zkoušely jsme olej. kapky, pila i cucala jsem Vincentku, stříkám si do krku Aloe Vera. Diabetoložka měla podezření na Sjogrenův syndrom, který se ale nepotvrdil, přesto jsem si běžela koupit od Salivy ústní sprej (tzv. umělé sliny), krk si natírám mastí Artrin od léčitelky.

V lékárnách už jsem nechala opravdu spousty peněz, ale vše pomůže jen krátkodobě. Začínám se stranit lidí, protože bez žvýkačky, Tic Tacu, nebo nějakého bonbonu už nejsem schopna s nikým vést dialog. Co je horší, při mém povolání prodavačky hlasivky opravdu potřebuji. Ještě dodám, že pitný režim dodržuji (2 - 3 litry vody denně). Lékaři neví, co se mnou, a já se bojím, že se budu muset za chvíli učit znakovou řeč.

Můžete mi prosím poradit co s tím?

Moc děkuji za odpověď. Čechurová.

MUDr. Magdalena Zách odpovídá 25.09.14

Dobrý den,
zkuste každý den užívat Arnica montana 9 ch 3 granule + Causticum 15 CH 3 granule. Od obou léků bych užívala 2× denně s odstupem od jídla. Můžete granulky od obou léků vycucat najednou.

Někdy dobře funguje i polykomponentní přípravek Homeovox. Ale to bych vyzkoušela, nebude-li mít efekt výše zmíněná kombinace obou léků.
S pozdravem

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.