Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

3letá špatně spí

Gabriela Soukupová se ptá 22.10.14

Dobrý den,

naše 3letá dcera velmi špatně spí. Usne ještě celkem dobře, máme stejný rituál od jejich 8 měsíců. Po přečtení pohádky ztlumíme světlo a poslední dobou čekáme u její postýlky než usne, to je asi 30 - 40 minut. Již půl roku se každou noc probudí cca tak ve 2 hodiny a nemůže zabrat. Trvá to někdy 1,5 hodiny až 2,5 hodiny. Převaluje se a nejde to. Špatné zážitky nemá a také se nedívá na TV, kromě nějakých pohádek jako je Krteček, Víla Amálka atd. Užívali jsme na doporučení lékaře sirup Sedalia, ale bez účinku.

Poraďte prosím, jak jí pomoci?

Velmi děkuji.
Soukupová

MUDr. Magdalena Zách odpovídá 26.10.14

Dobrý den,
na vybrání konkrétního léku, který by mohl Vaší dceři pomoci mám velmi málo informací…Nicméně pokusím se na dálku Vám podat nějaké rady. Z Vašeho mailu mám pocit, že dítě je spokojené, nebudí se nočními můrami a ni nepláče…Zkusila bych tedy na noc Coffea cruda 15 CH na noc před spaním vycucat 5 granulí, vzbudí-li se pak dcerka, tak podat Zincum metallicum 15 CH 5 granulí.

Coffea je lék pro veselé děti, kterým se v noci honí hlavou dobré zážitky a nemohou usnout, zinkum metallicum pak podávám u pocitu vnitřního neklidu. Třeba jsem se trefila, ale jestli léky nezaberou do 14 dnů, bylo by lépe vyhledat zkušeného homeopata, který vybere lék na míru.
S pozdravem.

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.