Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Časté respirační onemocnění 8letého

Jana Šulcová se ptá 10.11.14

Dobrý den,

mám 8letého syna, který od mala trpí častými rýmami a kašlem a také angíny. Máme za sebou dvě odstranění nosní mandle, ořezání krčních mandlí, ventilační trubičku v pravém uchu a chodíme pravidelně na ORL a imunoalergologii a všelijaké testy. Potní test a rozbory krve, ale nic nám nenašli. Syn má stále časté rýmy, je hodně zahleněný a má takové kašle, že z toho i zvrací.

Teď měl hnisavou angínu a do toho vlhký kašel. Hodně se potí. Jdeme ven a jen jede na kole a je propocený. Nemůže dělat žádné větší aktivity, protože se propotí a hned je z toho nemocný. Obézní není. Má výšku 135 cm a váží 33 kg. Máme zakázané tekutiny s bublinkami, čokoládu a větší množství jídla v jedné dávce. Bere prášky na žaludek, v noci se budil a hned zvracel, ale už je to v pořádku. Zkoušela jsem i bylinkovou kúru od paní Podhorné a bohužel nic. Pokud syn začne kašlat, tak hned beru Stopkašel, většinou se nám to zhorší a dostane antibiotika. Už dostal tolik sirupů a prášků, že si myslím, že ten jeho žaludek už je špatný jen z těch léků.

Jaká byste nám doporučili homeopatika, abychom stále nemuseli úžívat takové množství antibiotik?

Moc Vám děkuji za radu.
Hezký den, Šulcová.

MUDr. Magdalena Zách odpovídá 12.11.14

Dobrý den,
případ Vašeho syna si jistě zaslouží podrobné homeopatické vyšetření, které by měl udělat lékař homeopat osobně s Vámi i se synem lékař . Určí pak léky přímo na míru.
Nyní než se k homeopatovi dostanete užívejte lék Silicea 9 ch 5 granulí denně + Mercurius solubilis 9 ch 5 granulí denně a k tomu nechat vycucat 1 tubu osccilococcinum 1× týdně.

Jakmile se objeví vlhký kašel, kdy syn až zvrací, podávejte lék Dulcamara 9 ch + Ipeca 9 CH od každého 3 granule a nechat vycucat 3× denně.
S pozdravem

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.