Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Únava a deprese

pavla123456 se ptá 23.04.10

Dobrý den,

je mi 20let a už několik dní mi bývá špatně - to už od rána. Je mi špatně od žaludku, většinou nemám chuť k jídlu, pálí mě oči. Když se najím, tak se mi z toho chce zvracet, z ničeho nic na mě přijde špatná nálada a vše si vyčítám. Jsem přecitlivělá a nic mě už nebaví. Také mě bolí často hlava hlavně na spáncích, motá se mi. Mám střídavé nálady, také bývám často unavená a ztrácím sebedůvěru.

Nedokážu si ty stavy vysvětlit, protože jsem nikdy nic takového nezažila. Jinak chodím v týdnu do školy a o víkendech do práce. Také mám přítele s kterým bydlím.
Před rokem mě napadl jeden muž a před dvěma týdny jsem musela jít před trestní komisi. Od té doby mám tyto stavy. Před tím mi bývalo špatně, ale ne tolikrát a tak často.

Předem děkuji za odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 19.06.10

Dobry den Pavlo,

pokud se nejedna o zadnou organickou - uchopitelnou pricinu, bylo by velmi vhodne navstivit minimalne psychologa. Zvlaste pokud jsou Vase problemy relativne mlade, da se s nimi pracovat. Mela by jste take vyloucit moznost tehotenstvi, i kdyz je to mene pravdepodobne je i na toto potreba myslet.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.