Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Spánek kojence

llůca se ptá 13.08.10

Dobrý den paní doktorko,

chtěla bych se zeptat, jak prodloužit dobu spánku v noci. Mám 6 měsíců starého syna, od malička je hodně uplakaný, hlavně přes den. Asi do 4. měsíce byl plně kojený, od čtvrtého měsíce jsme začali na noc přikrmovat kaší, ale ani na větší zasycení a delší spánek to nemělo vliv.

Syn je hodně aktivní, od 3. měsíce se přetáčel na bříško, od 4. i nazpět, v 5. měsících se plazil, teď leze, sedá si. Ke kaši přibyla ještě ovocná přesnídávka (zeleninovou odmítá) a krom kojení asi 2× denně, ještě 2-3× UM. Přes den spinká 2-3× po 1 - 2,5 hod. Ale ta noc!

Kolem 19 hod sní 150 ml kaše, v osm hodin vypije 90 ml UM a stejně spí maximálně 4 hodiny a pak je vzhůru. Někdy stačí nakojení, jindy prso odmítá, tak vypije 120 ml UM a hned usne, ale po 2 - 3 hodinách se vše opakuje.

Myslíte, že bych mohla zkusit na noc pro delší spánek sirup Sedalia, i když se uvádí až od 1 roku? Nebo Pulsatilu 15ch? Dávat večer před spaním (po kaši) nebo až při nočním probuzení? Nebo existuje jiný homeopatický přípravek, po kterém by syn lépe a hlavně déle spinkal?

Děkuji

Marcela Garncarzová odpovídá 26.08.10

Dobrý den,
v tuto chvíli bych nijak nezasahovala. V 6 měsících je poměrně běžné, že se miminko v těchto intervalech budí. Některé děti si spánek prodlouží dříve, jiné později.
Pokud Vaše dítě klidně spinká, nepláče a po najedení opět hned usne, je to v jeho věku normální a zcela v pořádku.
Buďte tedy nyní trpělivá a nechte tomu volný průběh.

(Pokud by v budoucnu byly nejaké potíže se spánkem, doporučuji Vám návštěvu klasického homeopata pro individuální výběr léku.)

Přeji hodně sil!

Srdečně zdraví
Marcela Garncarzová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.