Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Entezopatie

Zuzana Gajová se ptá 01.04.10

Dobrý den,

je mi 35 let v roce 2007 mi byla zjištěna artróza kyčlí (2. stupeň) a vrozená vada (málo vyvinuté kyčelní klouby). V roce 2008 mi byla provedena stabilizace páteře (4/5 obratel). O rok později mi byla stabilizace páteře vyjmuta kvůli komplikacím (vyhnutí jednoho kloubu a tlak na páteř) a nadále přetrvávaly bolesti v SI skloubení a obtížná chůze bez opory francouzských holí a bederního pásu. Bylo také nemožné moc dlouhé sezení.

Letos v březnu mi byly po 3 týdenní hospitalizaci na rehabilitacích zjištěny změny fixované ve smyslu entizopatií s reflexními změnami vazů kyčelního kloubu. Od roku 2008 mám plný invalidní důchod a ZTP kartu (stupeň invalidity 3).

Ráda bych se zeptala na váš názor na můj zdravotní stav a hlavně zda je trvalý? Jak dlouho mi bude náležet plný, částečný nebo žádný invalidní důchod? A také zda mám nárok i po změnách v březnu na kartu ZTP?

Děkuji moc za jakoukoli odpověď, hezký den Zuzana z Ostravy

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 13.05.10

Dobry den Zuzano,

entezopatie jak pisete ma mnoho forem - muskuloskeletalni, kloubni a dalsi. Jedna se o revmatologicke onemocneni, jehoz lecba neni uplne jednoducha. Podavaji se non-steroidni a protizanetlive latky a take se osvedcily nejruznejsi obstriky. Moznost zlepseni samozrejme existuje. Vidime ji predevsim po peclive vedene terapii doplneni spravnou rehabilitaci a zivotospravou. Nekteri nemocni na tuto lecbu vsak bohuzel nijak nereaguji. Na kartu ZTP by jste narok mit samozrejme mela - blizsi informace Vam vsak v tuto chvili nejsem schopen podat.

S pozdravem.

S pozdravem

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.