Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest a únava

Stiroman se ptá 31.03.10

Dobrý den,

již 13 let trpím stálou únavou a bolestmi svalstva. Vše je spojené s častými bolestmi hlavy a pocitem malátnosti a motáním hlavy. Před rokem mi byly dělány testy na cukrovku - negativní výsledek.

Používám od svých 25 let léky na alergii. Malátnost je stálá a bolest svalů také. Bylo již vyzkoušeno mnoho léků, rehabilitací a konzultací u lékařů. Rehabilitace byla pro údajně zablokovanou krční páteř. Též docházím do ambulance psychiatra. Tam mi je předepisován lék Serlift 50mg.

Veškeré léky, které užívám nebo jsem užíval, účinkovaly velmi krátce nebo vůbec. Veškerá aktivita, kterou jsem měl do svých 25 let, se od té doby omezila zhruba o polovinu. Od loňského roku jsem v částečném invalidním důchodu a můj stav se v ničem k lepšímu nezměnil. Malátnost,únava a bolest svalstva přetrvává.

Prosím o radu, děkuji

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 13.05.10

Dobry den,

celkova unava, bolesti svalu a malatnost jsou velmi nespecificke symptomy. Mohou provazet jina onemocneni ale take se mohou vyskytovat nezavisle na nich. Vase problemy mohou byt zpusobeny take revmatologickym onemocnenim svalu a mekkych tkani. Take je treba brat v uvahu leky, kterych uzivate jiste nemalo - predevsim zde mluvim o lecich na alergii - skupina antihistaminik.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.