Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bakteriální vaginóza

evelin86 se ptá 31.03.10

Dobrý den,

budou to 4 měsíce, co mě trápí ostrá pichlavá bolest čípku. Je mi 24 let (16-23 let antikoncepce Triquilar). Nikdy jsem neměla žádné velké problémy, všechny stěry z preventivních stěrů (každý rok) byly v pořádku. S přítelem jsem 2 roky a od začátku vztahu mě po každém pohlavním styku trápí bakteriální vaginóza, kterou se mi daří likvidovat čípky Gyntima, popřípadě propolisovým výplachem (neustále dokola, čípky, výplachy, pořád se to vrací. Když nemáme styk, tak je vše OK).

U své gynekoložky jsem se snažila tento problém řešit, ale neúspěšně. Udělala mi kultivaci, ale ta se ukázala jako v pořádku. Je mi už trapné za ní chodit, protože mě pokaždé odbyde s tím, že je to v pořádku. Nikdy předtím jsem bakteriální vaginózou netrpěla. Ještě bych chtěla podotknout, že bývalá přítelkyně mého přítele na tyto problémy velmi trpěla, ale přítel se nikdy s ničím neléčil.

Myslím si, že problém je u něj. Velmi by mě zajímalo, čím se takto muži léčí. Ale větší obavu mám z té pichlavé bolesti na čípku. Prosím poraďte, jsem už zoufalá. Chtěli bychom miminko, ale já si to s tímto stavem nerisknu.

Předem Vám mockrát děkuji za radu. E.B.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 13.05.10

Dobry den,

predpokladem lecby sexualne prenosnych nemoci je lecba obou partneru. Vas pritel by se mel podrobit vysetreni na nejcastejsi sexualne prenosne infekce. Nabizi se take moznost chlamydiove infekce, ktera velmi casto osidli oblast cipku. Po vysetreni obou partneru je zapotrebi samozrejme i lecba obou v paru - pokud si to situace vyzaduje.

S pozdravem.

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.