Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest v oblasti ledvin

Napier se ptá 31.03.10

Dobrý den,

přes tři týdny mám bolest v levé dolní části zad, kde se nacházejí ledviny. Dvakrát mi byla předepsána antibiotika, ale nezabrala. Bolest se zhoršuje a postupuje do levého boku a třísla.

Teplotu nemám. Objevil se mi nízký tlak, krev v moči, zvýšený dusík v moči. Bolest je nejhorší v noci, je spojená se zimnicí a častým močením, které mám i přes den. Pociťuji velkou žízeň, nechutenství, pocity na zvracení a velkou únavu.

Žiji v Anglii, dvakrát jsem byla na pohotovosti, kde dělají pouze rychlý test moči a podrobnější vyšetření odmítají udělat. Pouze mi předepsali třetí antibiotika (to znamená třetí během tří týdnů).

Legálně tady pracuji a studuji, ale nevím, co mám dělat, protože bolest se zhoršuje. Děkuji!

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 13.05.10

Dobry den,

Vas stav by si urcite zasloucil peclivejsi vysetreni. Nez se vsak dostanete v Anglii k odbornikovi, uplyne mnohdy velmi dlouha doba. Muzete trpet chronickym zanetem, ktery je velmi zradny tim, ze poskozuje funkci ledvin a to nevratne. Take mohou vznikat ve vyvodnem systemu ledvin kameny a pisek, ktery muze zpusobovat tyto bolesti. Je nutno zjistit, zdali je Vas stav zpusobem infekci ci ne. Stav je nutno konzultovat s lekarem specialistou.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.