Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Dlouhodobá bolest v krku

Kos Pavel se ptá 16.04.10

Dobrý den,

před půl rokem mi byla zjištěna hypotyreóza, která je léčena Letroxem 75. Již podruhé za tento čas prožívám asi dvouměsíční období spojené s trvalými bolestmi v krku s příznaky zánětu nosohltanu. V březnu jsem navíc prodělal onemocnění dýchacího aparátu, které léčil obvodní lékař antibiotiky (Augmentin). Po dobrání antibiotik se problémy v krku vrátily a navíc mám nepříjemný pocit tlaku v oblasti jamky nad hrudní kostí (pocit škrcení, cizího tělesa) spojený s říháním po jídle. Tento tlak je silný zejména v předklonu. Přes noc se krk zklidní, ale během dne tlak opět vyvstane.

Na krčním oddělení mi bylo sděleno, že problém není v krku, ale patrně se jedná o problém štítné žlázy nebo jícnu. Čeká mě ještě vyšetření krve u obvodního lékaře. Co může být příčinou tlaku v krku a kam se mám obrátit o pomoc? Je příčinou dlouhotrvajících bolestí v krku porucha štítné žlázy? Nehrozí nějaké následky?

Děkuji za odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 14.06.10

Dobry den Pavle,

problem muze byt nejspise stran stitne zlazy ale take jicnu. Navstivte endokrinologa a ujistete se o tom, zdali uzivate spravnou davku substituce. Nasnade je take vysetreni jicnu a vylouceni refluxni choroby jicnu. To se provadi na gastroenterologii.

Nasledky mohou nastat pri dlouhodobych a neobjasnenych problemech, ktere se zavcas neodstrani.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.