Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Opalování v solariu

s.mishka se ptá 16.04.10

Dobrý den,

můj dotaz se týká solária a alergie.

Vzhledem k tomu, že mám po zimě velice světlou pokožku (i přesto, že se v létě celkem dobře opálím, mám tmavé vlasy i oči), tak jsem chtěla v soláriu trošku „chytnout barvu“. Byla jsem 4×. První dvě návštěvy proběhly v pořádku, použila jsem i kosmetiku pro opalování v soláriu.

Po 3. návštěvě se mi objevily drobné pupínky na břiše. Ani to příliš nesvědilo, ale hrozně píchalo. Zkrátka se to nedalo vydržet, spát jsem nemohla. Nakonec to odeznělo přes noc. Nicméně jsem se nechtěla hned vzdát, tak jsem zkusila jít ještě po čtvrté, ale stalo se mi úplně to samé.
Můj dotaz spočívá v tom, jestli se myšlenky na opálení ze solária mám vzdát úplně nebo je nějaké řešení. Při opalování na sluníčku alergie nemívám, žádné léky (kromě antikoncepce) neužívám.

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem s.mishka

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 30.04.10

Dobry den,

opalovani je zdravi skodlive. I pres to, ze byla prokazana prima souvislost opalovani v solariu s rakovinou kuze, mnoho lidi solaria neustale navstevuje. Svetlo solaria je pro pokozku nekolikanasobne horsi nez svetlo prirozene, slunecni. Mnoho provozovatelu solarii se jiz vubec nestara o vymenu trubic a tak se stava svetlo kteremu vystavujete Vasi pokozku jeste agresivnejsi. Pupinky, ktere jste mela mohou byt zpusobeny timto. Neni duvod proc by mel clovek navstevovat solarium.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.