Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Dlouhodobé braní antibiotik

Lenka Benešová se ptá 15.04.10

Dobrý den,

mám 5 a půl letou dceru. Od malinka trpí na zahlenění a následný kašel, který přetrvává i 6 týdnů. Byli jsme u alergologa a ten provedl všechna vyšetření. Alergická na nic není. Byly jsem i na speciální klinice, kde se zabývají refluxem. Dělali jí vyšetření a potvrdili reflux.

Bere Ortanol 10mg 2× denně a Ganaton 2× půlku. Má foukačku Seretide 2×2. Každý měsíc je ale nemocná, chytne každý bacil. A jakmile se jí objeví rýma, začne kašlat. Kašel ji vyčerpává. Vždy jí pomůžou antibiotika, jiné léky z lékárny nepomáhají. Nevím jak jí můžu pomoci, zda bychom neměli absolvovat ještě nějaké vyšetření? Nemůže chodit do školky, protože nechtějí poslouchat její kašel. Lékař řekl že do školky chodit může.

Prosím poraďte, jak mám dále postupovat. V osmi měsících jí byl ještě zjištěn stridor. Bylo mi řečeno, že je to zúžení průdušnice a jak poroste, že se to srovná. Nevím, jestli to má také vliv na to časté zahlenění? Trpí na časté záněty průdušek. Antibiotika bere každé 2 měsíce, ale během týdne až 14 dnů je tom stejně - jako kdyby antibiotika nebrala.

Děkuji

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 27.05.10

Dobry den Lenko,

stridor se casem opravdu upravi. Muze mit vsak take castecny vliv na zahleneni. Bylo by mozna dobre patrat, proc ma Vase dcera tak casto zanety prudusek. Urcite neni moc dobre uzivat neustale antibiotika. Vysetreni na cystickou fibrozu bylo predpokladam provedeno. Mohlo by se jednat take o problemy zpusobene refluxem nebo mene casty imunologcky deficit.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.