Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Svědění na kůži

jankanej se ptá 15.04.10

Dobrý den,

mám 5ti měsíční dcerku Barunku a ta má asi od 2. měsíce šupinatou pokožku a svědí jí to. V poslední době mi přijde, že se škrabe čím dál tím víc. Na hlavičce má taky šupinky, ale to je prý u kojenců normální. Vím, že to měla druhá dcerka. Ale Barunka se hrozně škrabe i ve hlavičce. Jsem už zoufalá, je mi jí hrozně líto.

Byla nám doporučena výborná lékařka na kožním, ale ta nám řekla že to ekzém žádný není - ani atopický nic. Je to prý pouze podrážděné a nesmím jí ničím mazat. Ale když jí nenamažu, tak je to stokrát horší. Snažím se eliminovat vše, co by jí mohlo podráždit. Je plně kojená a u nás ani manželově rodině nejsou alergici (pouze já, ale jen běžné - prach, pyly a kočky - jinak nic) a nikdo nemá ekzémy. Jediné, co jí trochu pomáhá utlumit tu hrubou šupinatou kůži, jsou výrobky od Cannadermu.

Prosím, poraďte mi. Je mi jí strašně líto. Děkuji

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 05.05.10

Dobry den,

Kozni vyrazky u deti jsou mnohdy zpusobeny podrazdenim a nemusi nutne znamenat ekzem v pravem slova smyslu. Navstivte pokud mozno dalsiho dermatologa a uvidite sama co Vam rekne. Osobne si nemyslim, ze je duvod nemazat, zvlaste pokud se stav po namazani lepsi.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.