Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Hořko v ústech - příčiny

Lucien9 se ptá 14.04.10

Pěkný den,

už delší dobu mám potíže - měla jsem závratě, bušení srdce, rychlé dýchání, černo před očima, nával horka a bolest hlavy. Často jsem musela sesunout k zemi, abych neupadla. Lékař mi řekl, že je to stresem.

Doplnila jsem vitamíny a postupně některé příznaky odešly. Setrvává ale tlak na hrudi, občasná neúprosná bolest hlavy a horkost. Teď jsem měla velké bolesti zad a nyní už 4 dny mám hrozné hořko v ústech (ne pořád, ale najednou to přijde a ta hořkost je nesnesitelná - až zvracím).

Nikdy jsem nebyla vážně nemocná - až na koliku ledvin. Moje sestra měla nádor na mozku a já jsem se mamince narodila když měla roztroušenou sklerózu, s kterou je nemocná 36let. Může to souviset? Proč mám takové stavy? Co by to mohlo být? Mohu si u svého lékaře vyžádat kompletní vyšetření na vyloučení nádoru a RS?

Prosím o Vaši odpověď a velmi, velmi děkuji. Lucie M.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 27.05.10

Dobry den,

horkost v ustech nelze jednoznacne prisoudit tomu kteremu onemocneni. Nekdy je zpusobena potravinami, nejruznejsimi leky a dost casto take stresem a nemoci. Rozvoj RS s horkosti v ustech muze souviset. Vhodne by bylo doplnit mineraly a vitaminy a zbavit se stresu. U lekare muzete zadat celkovou prohlidku s krevnimy testy.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.