Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Dlouhodobé průjmy

Lenka S. se ptá 13.04.10

Dobrý den,

mám dceru a jsou jí 2 roky a 8 měsíců. Před dvěma týdny začala v noci zvracet - asi 6-krát. Od té doby jí je často špatně, přidali se průjmovité stolice asi 2-krát až 3-krát denně. Po každém jídle má bolesti bříška, takže hrozně málo jí, má zvětšené bříško, je bledá a pohublá.

Vyšetření moče a CRP v normě, kultivace ze stolice je také normální. Paní doktorka jí vyšetřila a neshledala nic závažného. Může se jednat o ulcerózní kolitidu nebo Crohnovu nemoc?

Děkuji

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 30.04.10

Dobry den Lenko,

jestli tomu rozumim spravne, tak tyto problemy trvaji dva tydny. Pamatujete si co Vase dcera jedla? Byla v kontaktu s jinymi detmi? Netrpel prujmovitym onemocnenim nekdo z rodiny? O bakterialni zanet se nejspis jednat nebude. V uvahu pripada virove onemocneni a dale intoxikace z potravy - ktera by ale netrvala takto dlouho. Na Crohnovu chorobu je dobre myslet, ale pred tim bych zhodnotil otazku celiakie. Davate ji obiloviny? Jak se po nich chova? Uz ve starych dobach byly popisovany deti, ktere malo rostly, byly slabe a mely nafoukle brisko. Vetsinou se u nich projevila tato nemoc. Snad jsem Vam pomohl.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.