Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Neléčená endometrióza

ladita se ptá 13.04.10

Dobrý den,

prosím o radu - již cca 4 měsíce trpím problémy s močovým měchýřem. Po několika zánětech mi byla zjištěna ureoplazma, která byla přeléčena Doxybene (3 týdny). Ale v podstatě ihned po ukončení léčby se mi problémy opět vrátily - jedná se o neustálý jakoby tlak na močový měchýř i na moč. trubici a neustálé nutkání na močení. Výsledky moči na ureoplazmu byly negativní (dělaly se znovu i po 1 týdnu od léčení atb). Lékaři mě léči na hyperaktivní moč. měchýř, dostala jsem nejprve Spasmed, ten ale nezabíral, nyní Detrusitol, ale po cca týdnu léčby se opět problémy vracejí.

Byla provedena i cystoskopie, vše v pořádku. Proto mě napadlo, že by to mohla být endometrióza - co myslíte? I když jsem byla na laparoskopickém odstranění srůstů po slepém střevu (v lednu), nyní je duben - lékař by snad ale po tomto zákroku poznal že mám endometriózu?

Prosím o každý názor, o každou radu, neboť je tento problém opravdu nepříjemný, navíc se „to“ chová jako zánět a já už ani nepoznám, zda už ho mám nebo je to jen opět časté nucení.
Moc děkuji a přeji pěkný den.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 30.04.10

Dobry den,

jiste se o endometriozu jednat muze. Nesvedci pro to negativni nalez cystoskopicky a negativni laparoskopie. Naopak tuto diagnozu podporuje anamneza pseudozanetlivych epizod - to je ale velmi nespecificke. Endometrioza ma typicky obraz nacervenalych cysticek a pokud nalezeny nebo spatreny nebyly, nejspis je nutno patrat dale. Bohuzel nevim kolik je Vam let, ale u starsi populace zen se takto mohou projevovat problemy typu hyperaktivniho mechyre. Trpite inkontinenci? Je nutno provest urodynamicka vysetreni a nasledne zhodnotit nalezy. Taktez se muze jednat o tzv. intersticialni cystitidu a dalsi jednotky. Snad jsem Vam trochu pomohl.

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.