Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Léčba roupa dětského

janaaaaaa se ptá 16.04.10

Dobrý den,

již několik týdnu mě trápí svědění konečníku. Šla jsem s tímto problémem k lékaři a ten mi potvrdil, že jsem nakažena roupem dětským. Předepsal mi tablety Vermox.
Vzala jsem jednu, za dva týdny další a nepomohlo to. Celý proces jsem dvakrát zopakovala, takže jsem dobrala všech šest tablet, které jsou v balení, ale stejně stále pociťuji silné svědění.

Vyřadila jsem z jídelníčku veškerý cukr a jím hodně zeleniny, kyselé zelí atd. Ložní prádlo měním každý týden, spodní prádlo dvakrát denně. Už začínám být zoufalá, doktor říkal, že to mám stále dodržovat a že to přejde, ale už to trvá 3 měsíce. Prosím, poraďte mi. Existuje nějaká jiná léčba nebo mi měl doktor předepsat Vermox znova?
Děkuji

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 20.05.10

Dobry den,

mebendazol (vermox) jako ucinna latka proti tomuto onemocneni je lekem prvni volby. Druha davka by mela nasledovat obvykle 2 tydny po davce prvni, k prevenci rekurence. Je samozrejme nutne simultane lecit vsechny cleny domacnosti. Reinfekce je lecena stejnym zpusobem. Proti svedeni se doporucuji specialni kremy. Uziva se obvykle 100 mg per os jedenkrat. Po dvou tydnech se lecba opakuje.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.