Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zvětšené uzliny

Roman.pha se ptá 01.08.10

Dobrý den,

je mi 31 let a mám dotaz. Před 4 měsíci se mi zvětšily uzliny před a pod ušima a pod čelistí a bolely. Navštívil jsem pohotovost, kde pan doktor řekl, že to na příušnice nevypadá, ale přišlo mi, že neví proč je mam zvětšené. Měl sem 14 dní předtím trhaný zub a taky bolest v krku, tak že by to mohlo být z toho prý - snad zánět. Dal mi antibiotika na týden a když se to nezlepší, mám si zajít ke své doktorce.

Po týdnu vše odeznělo - krom bolesti v krku. Po dalším týdnu jsem začal mít potíže v noci - po 5 hodinách spánku se budím s bolestí zad a nepomáhá ani změna polohy nebo postele. Po 5 minutách co vstanu a celý den jsou pak záda v pořádku. Opakuje se každou noc.

Dále pak se mi objevují a mizí od té doby po stranách jazyka hladké bíle ohraničené skvrny po vyčištění červeně ohraničené (na každé straně dvě), které se zvětšují, pak se spojí a postupně zmizí a ihned po zmizení vše začíná znovu. Jazyk mám bíle povleklý.

Navštívil jsem obvodní lékařku, ta mi řekla že krk mám červený a jazyk povleklý, poslala mě na základní krevní obraz, kde jsem měl pouze mírně zvýšený cukr, a na krční, kde mi udělali výtěr krku a bez nálezu. Že to bude asi alergie. Dostal jsem prášky na alergii, které beru každé ráno, a směs solí, které mám několikrát denně kloktat.

Všechny obtíže zůstávají a už si nevím rady. Teplotu nemám. Párkrát jsem mírně cítil i uzliny v podpaží. Po doktorech sem nikdy moc nechodil.

Poradíte mi, prosím?

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 29.09.10

Dobrý den Romane,

chtít po lékaři aby Vám hned sdělil proč máte zvětšené uzliny je velmi odvážné. Opravdu nevím co se za tím může skrývat. Není moc časté aby přetrvávalo tak dlouho zvětšení uzlin z infekce. Možná bych doporučil navštívit hematologii. Pokud bude nutné, může se provést jejich biopsie.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.