Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zácpa - léčba

JanaVavrova se ptá 31.07.10

Dobrý den,

už 3 dny mě trápí fakt, že si nemůžu dojít na záchod. Nadýmání, zácpu a podobně máme u nás v rodině jako poměrně častý problém. Ale nevím, jestli to souvisí. Břicho mám mírně vzedmuté a bolí mě, ale vyloženě kruté křeče to zatím nejsou. Jako obyčejně jsem nejdřív užívala (v domnění, že je to jen další období „zaražených větrů“) Espumisan a fenyklový čaj. Bohužel bez výsledku.

Nezvracím ani ty pocity na zvracení nemám. Stav je to podobný, jako když mám menstruaci - v tom týdnu mám vždy velmi silné křeče v podbřišku a často si po celou dobu menstruace nemůžu dojít na záchod, ale těsně než mi menstruace skončí, tak se zase dá vše do pořádku. Problémem, který je tak podobný jako u menstruace je to, že v podbřišku nemám cit, když si chci dojít na záchod (expresivně - nemůžu zatlačit), jako kdybych s tou částí těla absolutně ztratila kontakt.

Nevím co s tím mám dělat, projímadla se mi užívat nechce (naposledy to dopadlo tak, že jsem měla takové křeče po projímadle, že jsem bolestí zvracela a dostala horečku, ale co se týče žádaného efektu, ten se nedostavil).

Nevím, jestli je to klasická zácpa nebo jestli se s tím už mám obrátit na svého obvodního lékaře?

S pozdravem, Jana

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 29.09.10

Dobrý den Jano,

je divne, ze nekdy ztrácite jakýsi cit a schopnost tlačit. To by stálo za neurologické vyšetření u praktického lékaře. Dulezite je urcit pricinu zácpy a podle toho nasadit terapii.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.