Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest žaludku - léky

Adam123 se ptá 31.07.10

Dobrý den,

asi před rokem jsem nastoupil do práce na 12-ti hodinové noční směny do jedné herny. Směn bylo i 15 po sobě. Nenaučil jsem se jíst v noci a hodně jsem kouřil. Začalo to tak, že se mi často nad ránem v práci motala hlava - někdy to bylo fakt k nevydržení, byl jsem nervozní a pomalu jsem omdlíval. Pak mi začínalo hodně bušit srdce. Nemohl jsem pomalu nic dělat a byl jsem stále unavený.

Doktorka mi řekla, že to mám ze stresu a předepisovala mi Lexaurin na uklidnění. Ten mi začal pomáhat a dělalo se mi líp. Asi po půl roce jsem ho vysadil úplně a na čas jsem se držel úplně bez problémů. Pak mi začínalo být hodně špatně od žaludku nebo spíš v oblasti nad žaludkem a výše. Někdy cítím i tlak na plicích. Ze žaludku mi vystřelí bolest směrem do krku. Něco jakoby mi to mělo vyrazit dech.

V době problémů jsem unavený, nezvládám fyzickou zátěž a nemám chuť k jídlu. Tyto problémy trvají asi tak týden a pak zase na tři dny přestanou. To se cítím zcela zdravý a schopen sportovat. Prosím o radu co dělat, kam zajít a čím by to všechno mohlo být způsobeno. Je mi 21 let, jsem muž a nikdy jsem netrpěl na žádné nemoci či infekce.

Děkuji

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 29.09.10

Dobrý den Adame,

objednejte se na gastroenterologii. Je potřeba vyšetřit jícen a žaludek.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.