Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zánět tlustého střeva a problematická pleť

Veverka27 se ptá 29.04.10

Dobrý den,

asi před rokem u mě nastaly problémy a při kolonoskopii se potvrdil zánět tlustého střeva. Beru železo na podporu červených krvinek a čípky Salofalk. Hodně jsem o tom přečetla, ale můj problém je trochu jinde.

Je mi 27 let a dočetla jsem se, že tento zánět může způsobovat i problémy s pletí, což mě docela dost trápí a už si nevím rady, co s tím. Chtěla bych se tedy zeptat, co byste mi doporučili na pročištění střev a jak se stravovat, aby se tenhle problém s pletí aspoň trochu zmírnil. Jako ženu mě to docela dost trápí.

Měla bych třeba u svého lékaře žádat podrobné vyšetření krve? Ještě bych dodala, že se zánětem tlustého střeva nastal i akutní zánět slinivky břišní.

Předem děkuji za odpověď, Veronika

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 08.05.10

Dobry den,

ano toto je problem vetsiny pacientu s timto typem zanetu. Ma se za to, ze vyskyt koznich problemu je zpusoben imunologicky. Projevy se dari zmirnit spravnou dietou a castecne take medikamentozne. Dieta by mela byt obecne bohatsi na vlakninu a vitaminy. Jeji slozeni by mel urcit gastroenterolog a to podle tize zanetu. Podrobne vysetreni mnoho nepomuze. Stav kuze by se mel take sklidnit s ustupujicim zanetem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.