Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Lues (Syfilis) - vyléčení

Julian se ptá 28.04.10

Dobrý den,

chtěl bych se optat - v roce 1999 jsem prodělal Syfilis a byl jsem léčen penicilinem Chodím každý rok na vyšetření, ale je možné, že by se ve mně znovu aktivoval Syfilis?

Vím, že kdybych podstoupil lumbální punkci, že bych mohl být vyřazen z evidence. Já ale nepodstoupím toto bolestivé vyšetření, a tak chci a budu samozřejmě dodržovat každý rok vyšetření. Jen mě zajímalo, zda je možné, že by samo o sobě by se to vrátilo? Pokud ano, je možné ambulantní řešení nebo bych musel opět ležet v nemocnici? V minulosti jsem byl jednou nevěrný a takhle jsem na to dojel. Samozřejmě je to jen a jen moje chyba, ale mám to stále v hlavě.

Mnohokrát děkuji. Přeji hezký den. J. T.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 26.06.10

Dobry den Juliane,

obecne se ma za to, ze u pacientu lecenych s primarnim a sekundarnim syfilis bez neurologickeho a senzorickeho postizeni je prognoza pri spravne velmi dobra. Samozrejme kazdorocni testy jsou nevyhnutelne. Pacienti diagnostikovani v terciarnim stadiu maji prognozu ne moc dobrou. Ze onemocneni znovu vzplanulo je spise mene pravdepodobne. Zalezi vsak, v jakem stadiu nemoc byla.
Nemohu s Vami vsak souhlasit, ze vysetreni lumbalni punkci je tak bolestive jak pisete.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.