Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Návaly pocení a bezvědomí

Hanka333 se ptá 28.04.10

Dobrý den,

mám 7letého kluka, který mi ve dvou letech po dopolední aktivitě s bráškou omdlel. Poté bylo vše ok. Až teď během půl roku už dvakrát opět omdlel. Syn se hrozně potí, v zimě nenosí ani punčochy a neúnosně pije - musí mít s sebou pití všude.

Před omdlením si vždy stěžuje, že má hroznou žízeň (a to má velký přísun tekutin) a že se mu točí hlava. Začne být najednou hrozně slabý, ztěžka rychle dýchá (jako když nemůže popadnout dech) a pak už se na nohou neudrží vůbec. Musím ho položit, ale do 1 minuty je zase vše ok - jen je bledý jak stěna.

Mám o něj starost. Jeho otec je epileptik. Synovi diagnostikovali epilepsii, ale mně se to jako epilepsie vůbec nezdá. Už jsem o jeho stavech mluvila, kde se dalo, ale nikdo nepřipouští, že by to mohlo být krevním tlakem nebo srdíčkem.

O epilepsii jsem se načetla dost, ale nikde jsem nečetla o nadměrným pití cca až 6 a více litru. Syn se denně potí tak, že za jakýkoliv podmínek (v zimě, v létě) má mokrá trička. Když ví o tom, že mu není dobře, pokaždé chce pití.

Budu ráda, když mi jakkoliv pomůžete radou Hana N.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 26.06.10

Dobry den Hanko,

tento stav by si zaslouzil urcite minimalne sledovani v nemocnici. Pokud je nadmerne piti take nadmernym vydejem tekutin, muze se jednat o tzv. diabetes insipidus, ktery muze byt doprovazen i jinym onemocnenim cns. Proto je nutno vysledovat co, ze se to deje.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.