Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zánět hrtanu, hltanu

Kutass se ptá 10.01.10

Zdravím.

Už dva roky mě léčí z bolesti pod ohryzkem. Před 2 roky mi našli vřed na 12 terníku, přeléčeno antibiotiky, dech. test negativní.

Beru dlohodobě helicit, gogmatil. Mám neustále bolesti pod ohryzkem - pálení, někdy bodová bolest, chvilková na různých místech.

Na ORL našli zánět pod ohryzkem a že to patří gastrooddělení, na gastru si už se mnou neví rady, že jsem atypický případ, doporučují, že mohu buť brát léky a vlastně trpět, nebo operace jícnu.

Operaci nechci. Když se sám sobě podívám do krky tak je po obou stranách červený, někdy bolest jde trochu i do uší. Měl jsem i ph metrii jícnu a výsledej byl 19 - tedy dle jejich slov na hraně refluxu.

Nikdo mi na ten krk nedal antibiotika, ani se o tom nezmínil, že o tom přemýšlí. Přestal jsem úplně píu, ani příležitostně, nekouřím, mám nadváhu.

Když chci zvýšit hlas, tak se skoro začnu dusit. Jsem z toho nešťastný.

Díky.

Odborník odpovídá 25.01.10

Dobrý den,

k Vaší otázce zánětu hrtanu a hltanu. Příčina těchto jednotek, pakliže máme na mysli bakterie a viry se odráží i v celkovém stavu. Bakteriální a částečně také virový zánět by se projevoval celkovou nevůlí, teplotou, únavou a dalšími laboratorními markery zánětu. (Předpokládám, že Vám krev v nemocnici odebrána byla). Vaše problémy mohou být ale také způsobeny gastroezofageálním refluxem. pH metrie nemusí vždy odhalit 100% všech refluxů a Váš může klidně probíhat skrytě a dlouhodobě. V případě, že si na gastroenterologii neví rady, bylo by vhodné vyšetření ORL specialistou, popřípadě také pneumologem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.