Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zánět dělohy - projevy

kostková se ptá 09.01.10

Dobrý den,

prosím vás, chtěla bych se zeptat, zda se může jednat o zánět dělohy v tomto případě:

Jsem 9 týdnů po porodu, po šestinedělí mi gynekoložka provedla UZ vyšetření s konstatováním, že je vše v pořádku. V průběhu šestinedělí se mi špatně hojily stehy, což jsem řešila alternativně.

Po 5ti týdnech jsem dostala menstruaci, což je prý v některých případech možné, ale za 14 dní jsem měla menstruaci opět s normálním průběhem. Před pár dny jsem měla opět špinění(zcela hnědé), ale ne typickou menstruaci, spontáně to ustalo a nyní mám druhý den tupou, někdy výraznější bolest v podbřišku během celého dne i v noci.

Plně kojím.

Děkuji
Kostková

Odborník odpovídá 22.01.10

Dobrý den,

diagnostika zánětu dělohu se skládá asi z těchto příznaků: teplota, bolest podbřišku, nepravidelné krvácení, únava, bolestivý pohlavní styk, může být doprovázena změny v močení. Nejdůležitějším rizikovým faktorem zánětu dělohy je porod císařksým řezem, časté vaginální vyšetřování. Podle všeho se o zánět dělohy může jednat, zvlášť jevíte-li známky celkových příznaků jako teplota a malátnost. Navštivte gynekologa, který provede stěr a mikrobiologicky vyšetří. V tomto případě není nic jednoduššího. Doufám, že Vám odpověď byla nápomocna, s pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.