Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Rakovina štítné žlázy - projevy

Květa Turková se ptá 09.01.10

Dobrý den,

Prosím o sdělení, zda byste mi mohli odpovědět alespoň trochu přesněji, protože dost tápu a mám ohromný strach z rakoviny štítné žlázy.

V krevních testech mám S_T4V hodnotu 12,3 a S_TSHS 4,24, což nevidím moc dobré. Paní doktorka mi dala LETROX 50 půlku denně.

V dolním polu levého laloku na sonu mám prosáklý uzel 13×9×11mm, jinak oba laloky mají homogenní strukturu bez ložiskového nálezu. Na další vyšetření jsem bohužel objednána až za 6 týdnů, t.j. 23.února, a to je právě ten problém, aby se vše neprotahovalo, samozřejmě já sama neodhadnu, jestli by tato diagnóza mohla být rakovina nebo ne a jestli nebude dost dlouhá prodleva, aby se včas zjistil problém a případně včasně nasadila léčba.

Ještě věk, je mi 69 let, snad ještě za to stojí se mnou něco udělat.

Děkuji vám za informace,
Květa

Odborník odpovídá 25.01.10

Dobrý den Květo,

hladiny hormonů, které zde uvádíte nejsou až tak „hrozné“. Značí projevy poněkud snížené funkce štítné žlázy. Proto Vám lékařka předepsala Letrox. Uzel viditelný na sonu může mít mnoho dalších příčin. Nelze se vyjádřit k otázce, zda to je nebo není rakovina. I když s větší pravděpodobností to pro rakovinu nesvědčí.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.