Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zánět děložního čípku - přírodní léčba

JanaKa22 se ptá 23.08.10

Dobrý den,

je mi 46 let, na jaře jsem prodělala těžkou virózu, která byla léčena antibiotiky. Stále mám lehkou ranní rýmu, smrkám, někdy večer menší uzliny vzadu na krku. Nyní mě byl po stěrech potvrzen zánět děložního čípku. Zítra si jdu vyzvednout antibiotika, prý se to přeléčí a za půl roku se uvidí.

Žiji slušným a spořádaným životem, o to víc mě tato nemoc zaskočila. Snažím se žít maximálně zdravě, mám však jeden prohřešek a to je kouření v počtu asi 5 cigaret denně. Období kouření střídám s obdobím nekouření, většinou v zimě mám pauzu.

Prosím, ráda bych se antibiotikům vyhnula, ale zase na druhou stranu nechci nic zanedbat. Co byste mi doporučila za přírodní léčbu? Zkouším kapky lichořeřišnice, echinacey, vitamín C, zinek a selen, přidám probiotika.

Děkuji předem za odpověď. RTG plic a dutin na ORL jsem před měsícem absolvovala. Vše bylo O.K.

Jana

Marcela Garncarzová odpovídá 09.09.10

Dobrý den,
abych Vám mohla doporučit konkrétní homeopatický lék na Vaše potíže, které jsou způsobeny oslabením organismu, musela bych znát více podrobných informací o projevujících se symptomech. Pouhý název diagnózy nestačí. Homeopat zjišťuje, jak se konkrétní stav projevuje, jak reaguje na různé vlivy, čím se zhorší, zlepší atd. např. když bude mít 10 lidí angínu, každý bude mít jiné symptomy, jedhoho bude bolet v krku na pravé straně jiného pouze na levé. Jeden se zhorší napitím teplých nápojů, další zase studeným a třetího to nijak neovlivní. Také může mít vysoké horečky, které se také u každého projevují jinak. Může se potit, další se nepotí vůbec. Může mít žízeň, druhý vůbec a třetího může navíc bolest hlava. K tomu přistupují i psychické zvláštnosti. Někdo leží v posteli a každý pohyb ho zhorší, zatímco jiný nemá problém cokoliv dělat atd.

Homeopat tedy předepisuje léky na základě získaní informací o jednotlivých projevech organismu. Název diagnozy je až ten druhotný.
Pokud chcete homeopatii zkusit, je potřeba se objednat na vyšetření.

Přeji Vám mnoho štěstí!

S pozdravem
Marcela Garncarzová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.