Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zalehlé ucho - léčba

Zbyněk se ptá 08.01.10

Dobrý den,

již několik let mám problém se zaléháváním uší, které mi dosud léčili tak, že mi je propichovali několikrát do roka. Prý dětská nemoc (uzavírá se mi Eustachova trubice).

Při různém naklonění hlavy, jako by v uchu byla tekutina. K tomu se mi přidaly problémy s očima, kdy mám často po ránu oči zalepené jako při zánětu. Během dne mi i z očí teče, ale je to spíše mazlavá tekutina. Z pravého ucha mi neodtéká téměř žádný maz.

Nevím zdali jsou přímo spojeny ušní „dutiny“ se slznými kanálky, ale nemužou právě tento odtok nahrazovat slzné kanálky a tím mi i postupně poškozovat zrak?

Začínám totiž vidět špatně na levé oko. S těmito problémy je spojené i to, že vůbec nesmrkám - není co, přičemž mám kolikrát nos zacpaný.

Prosím poraďte, jsem již zoufalý, trvá to již 9 let a stále se to zhoršuje a bojím se abych nepřišel o zrak a sluch.

Nikdo mě vlastně neléčí, jen mi píchali uši.

Děkuji.
Zbyněk

Odborník odpovídá 19.01.10

Dobrý den Zbyňku,

oční kanálky přímo s vývody ucha nijak nesouvisí. Může se tak jednat o dvě izolovaná onemocnění. Co se týká onemocnění ucha, zajímal bych se proč ono ucpávání vzniká. O to více, jestliže jste tyto příznaky v minulosti neměl. Určitě vyzkoušejte více ORL pracovišť. Postižení oka, může být s onemocněním ucha sdruženo, ale taky se může jednat o zcela jiné onemocnění. Navštívil jste již očního lékaře? Pokud ne, učiňte tak, jen ten dokáže zhodnotit co se v oku odehrává a proč máte takové problémy. Zrak je nejcenější smysl, proto podstupujte pravidelné kontroly!

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.