Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Tvrdnutí břicha

nanys se ptá 07.07.10

Dobrý den,

zhruba před rokem se mi výrazně zvětšilo břicho pod žebry (za 2 měsíce o 25 cm), současně mě začalo pobolívat pravé podžebří a tvořilo se tam něco jako otoky, které časem přešly i na levou stranu.

Vzhledem k tomu, že jsem někdy kvůli těm tlakům nemohla už ani sedět, rozhodla jsem se pro operaci žlučníku v naději, že tyto tlaky a otoky zmizí. Bohužel po operaci se stav spíše zhoršil a v současné době už nemohu někdy ani ležet, protože mám pocit špatného dýchání jako z nedostatku kyslíku, k tomu se přidal pocit otoku krku a nosu. Současně mi někdy otečou chodidla a kotníky (více pravá noha).

Po ručních lymfomasážích celého těla včetně krku obličeje jsem shodila okamžitě 2 kila, špatné dýchání ustoupilo, tvrdé břicho změklo a zmenšilo se, ustoupil i pocit otoků (které prý byly hmatatelné i viditelné).

Jenže nyní se to opět zhoršuje, zvláště když je tepleji. Potřebovala bych radu, co s tím, protože se potíže stále zhoršují. 15 let jsem se hormonálně léčila a před 3 lety podstoupila hysterektomii.

Děkuji za odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 08.09.10

Dobrý den,

měla by jste zajít minimálně na ultrazvuk na břicha. Dále bych prověřil funkci jater, případně provedl rentgenové zobrazovací vyšetření krajiny břicha. Po té bychom věděli možná více. Chybí mi údaj pro co Vám byla provedena hysterektomie.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.