Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Krev ve stolici

kik20 se ptá 07.07.10

Dobrý den,

asi tak jednou za tři měsíce se mi stane, že ve stolici se najednou objeví velké množství krve, jakoby někde uvnitř něco prasklo a vyteklo. Nejedná se o pár kapek ani o nějakou prasklinku na konečníku, množství bych odhadla tak půl dcl, možná trochu více. Nepředchází tomu žádná bolest ani necítím nic zvláštního, zjistím to vždy až když chci spláchnout wc a podívám se.

Stalo se mi to už asi 5×. Jedná se o krev světle červenou asi okysličenou, která se až poté začne srážet až se utvoří taková celistvá sraženina. Určitě mi rozumíte, nevím jak jinak to popsat. Přitom asi před 9 měsíci jsem měla v rámci preventivní prohlídky test na krev ve stolici a byl negativní. Asi proto, že já nikdy nemám ve stolici viditelně žádnou krev a toto bývá nárazově, v jednom dni a pak zase pár měsíců nic.

Jinak mám pravidelnou stolici, ale spíše v tekutější formě, téměř vůbec nikdy ve tvaru, jak by měla stolice vypadat. Na vyšetření se zatím neodvažuji. Co myslíte Vy?

Děkuji

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 08.09.10

Dobrý den,

na vyšetření by jste měla jít. Zdroj bude pravděpodobně velmi blízko anu a tak může být také lehce vyšetřitelný. Prevence je důležitá. Ztráta krve, není úplně zanedbatelná.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.